مقالات

تجهیزات مورد نیاز برای نقاشی ساختمان

برای نقاشی ساختمان در ابتدا ، باید ابزارهای مورد نیاز این کار را تهیه نمود . انتخاب ابزار نقاشی مناسب برای یک نقاش حرفه ای امری اجتناب ناپذیر است . ابزارهای مورد نیاز را می توان به ابزارهای آماده سازی سطح مورد نظر و ابزارهای رنگ آمیزی تقسیم بندی کرد.

ابزارهای آماده سازی سطح مورد نظر

مهمترین بخش در نقاشی ساختمان انجام عملیات زیر کاری است که شامل بتونه کاری و درزگیری می­باشد. اهمیت آماده سازی سطح در رنگ آمیزی فضا های داخلی، غیر قابل انکار است و باید با دقت انجام شود.

ابتدایی ترین ابزار نقاشی مورد نیاز بتونه کاری لیسه و کاردک می باشد که جنسهای متفاوت و سایزهای مختلفی دارند و هر کدام کارایی خاص خود را دارند. از کاردک های کوچک برای تمیز کردن چهارچوب ها و پنجره ها کاربرد بیشتری دارد و کاردک های پهن تر برای بتونه کاریهای حجم بالا استفاده میشود. هنگامی که از ترکیب کاردک و   لیسه  در بتونه کاری استفاده شود ، معمولا لیسه مخزن نگهداری بتونه است و با کاردک از روی آن برداشته می‌شود.

ابزارهای نقاشی دیگری که در آماده سازی سطح مورد استفاده قرار می گیرد شامل موارد زیر است:

آچار پیج گوشتی: برای باز کردم کلید ها و پریزها

نوارچسب کاغذی: برای پوشاندن قرنیزها، چارچوبها، کلید و پریز های بدون پوشش یا باز نشده ویا هرگونه سطحی که لازم است از لکه های رنگ محافظت شود.

سنباده: برای هموار کردن بتونه و سطوح ناصاف و تمیز کردن لکه ها ویا شره های رنگ قبلی.

پارچه یا کهنه مخصوص گرد گیری: برای پاک کردن سطوحی که بر روی آنها از سنباده استفاده شده.

     نردبان: یکی دیگر از وسایل مورد نیاز نقاش است که در تمام مراحل کار نقاشی به کار می رود.

ابزارهای رنگ آمیزی

از اینستاگرام ما دیدن فرمایید

پخش رنگ با بهترین قیمت رنگ فقط در سرزمین رنگ

قلم مو و مغلویس ابزاری است که برای رنگ کردن سطوح و قطعات مختلف استفاده می شود و می توان آن را برای رنگ های روغنی و گاهی پلاستیکی استفاده کرد و سطوح مختلف را به صورت یکدست و تمیز رنگ آمیزی نمود. قلمو ها برای گوشه ها ، درب و پنجره کارایی بی بدیلی دارند .

وقتی که سطح مورد نظر را به خوبی آماده کردید، میتوانید رنگ آمیزی را آغاز کنید. اینکه از غلطک استفاده کنید یا از قلم بستگی به نوع رنگ شما و اندازه سطح مورد نظر تان دارد. از بین ابزار نقاشی غلطک یا قلمو برای سطوح صاف و از قلمو برای گوشه و کنار ها استفاده شود. از زمانی که غلطک وارد عرصه ی کار نقاشی شد نقش قلم کم رنگ تر و سرعت کاری افزایش زیادی گرفت. استفاده از غلطک ریز بافت سطح کار را زیبا و یکدست می نماید.

غلطک ها هم به چندین دسته تقسیم می شوند: یک سری از غلطک ها که حجم بیشتری دارند برای رنگ پلاستیک و یک سری برای رنگ روغنی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین غلطک هایی وجود دارد که برای رنگهای دکوراتیو استفاده میشوند. در پایان کار غلطک و قلمو باید به خوبی با آب شسته شود تا اثرات رنگ باقی مانده باعث خرابی ابزارها نشود.

سینی غلطک ابزاری است که برای رنگ آمیزی با غلطک مورد نیاز است و از به هدر رفتن رنگ جلوگیری کرده و باعث آغشته شدن غلطک به رنگ به صورت کامل و یکنواخت می شود . سینی غلطک دارای سایزهای مختلف و کیفیت های مختلف و همچنین رنگ های متنوع است .

 

کاردک ابزار کوچکی است که به منظور مالیدن، برداشتن، کندن و از بین بردن ترک ها و پوسیدگی های موجود بر روی دیوار، پاک کردن و مخلوط کردن بتونه رنگ و گچ و همچنین برای پر کردن منافذ و حفره های دیوار با بتونه استفاده میشود. کندن کاغذ دیواری بلند شده از دیوار نیز از دیگر کاربردهای کاردک میباشد.

لیسه قطعه ای فلزی است که در رنگ کاری صنایع چوبی، گچ کاری ساختمان، نقاشی اتومبیل و نقاشی  ساختمان و همچنین برای مخلوط کردن بتونه ساختمانی و اتومبیلی، پهن کردن و مالیدن بتونه، برداشتن بتونه و رنگ‌ و بتونه کاری مورد استفاده قرار می گیرد. به دین شکل که بوسیله لیسه (از جنس فلز) بتونه را از روی کاردک برداشته و به ترک ها و درزهای دیوار و چوب می مالیم. برای امر گچ کاری از لیسه پلاستیکی استفاده می شود.

 

در مجموعه ی تخصصی سرزمین رنگ شما عزیزان میتوانید انواع و اقسام ابزار آلات مورد نیاز خود را با انواع قیمت ها و کیفیت ها خریداری کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *