مقالات

غلطک های رنگ آمیزی ساختمان

چه یک نقاش آماتور باشید یا یک حرفه ای تمام عیار مهم اینه که بدونید اگر قراره سطحی وسیع مثل دیوار یک ساختمان را رنگ کنید بهترین ابزار برای شما غلطک های نقاشی هستن

غلطک های نقاشی با اندازه های بزرگ خودشون قادرند هر سطح هموار و صافی را در کمترین زمان ممکن به نسبت قلموهای نقاشی رنگ کرده و از کثیفی رنگ آمیزی با اسپری های رنگی نیز جلوگیری کنند

انواع غلطک نقاشی به لحاظ سایز پرز

آن ها را می توان با توجه به متراژ و پارامترهای گوناگونی به دسته های مختلف تقسیم کرد که اندازه پرز موجود بر روی رول آنها یکی از همین موارد است. همانطور که می دانید کیفیت نقاشی شما وابستگی زیادی با حجم پرزها و اندازه آنان دارد، یعنی هرچه تراکم پرزهایتان بر روی رول بیشتر باشد و اندازه آن نیز بلندتر باشد، شما می توانید رنگ های غلیظ تر و ضخیم تری را بر روی سطح مورد نظرتان منتقل نمایید.

مدل پرز کوتاه

این نوع از محصولات از رولی با قطر کمتر نسبت به انواع دیگر برخوردارند.
اغلب نقاشانی که از این مدل غلطک ها استفاده می کنند باید بر روی سطوحی صاف و یکنواخت رنگ آمیزی نمایند.
این مدل از محصولات از قدرت جذب رنگ کمتری با توجه به سطح کوچک و ارتفاع کوتاه تر پرزهای خود برخوردارند.
از این مدل بیشتر برای کار با رنگ های روغنی استفاده میکنند.

مدل پرز متوسط

این مدل از غلطک ها بهترین گزینه برای نقاشی سقف خانه ها می باشند.به دلیل اندازه مناسب رول و سایز کافی پرزهای موجود بر روی رول آنان می توان در خود حجم قابل قبولی رنگ را ذخیره نموده و در هر بار استفاده برایتان فضای نسبتا وسیعی را رنگ آمیزی نمایند.

مدل پرز بلند

بهترین گزینه برای نقاشی سطوحی ناصاف با ناهمواری هایی متعدد می باشد. به دلیل پرزهای بلند به کار رفته بر روی رول این مدل از غلطک ها می توان از آن ها برای نقاشی حجم های سنگینی استفاده نمود. معمولا نقاشانی که با رنگ های پلاستیکی و یا اکریلیک کار می کنند داوطلب استفاده از این مدل هستند.

 

 

نکات مهم هنگام خرید غلطک نقاشی
ساده یا طرح دار بودن غلطک

از نکات مهم در انتخاب غلطک نقاشی مربوط به ساده یا طرح دار بودن آن است. اگر می خواهید یک نقاشی ساده را انجام دهید، یقینا باید از غلطک های ساده استفاده کنید اما اگر می خواهید پروسه رنگ آمیزی شما با طرح هایی نیز همراه باشد، می توانید به سراغ استفاده از غلطک های نقاشی طرح دار بروید.

وزن نهایی محصول

یادتان باشد کار کردن با غلطک های نقاشی بصورت دستی بوده و به همین خاطر هرچه این مدل از ابزارهای دستی برایتان از وزن نهایی کمتری برخوردار باشد، بهتر است.

عرض و قطر

فاکتور مهم بعدی در انتخاب و خرید غلطک نقاشی مربوط به عرض سطح رول و کوچکی یا بزرگی قطر آن می شود. اگر قرار است سطحی وسیع را نقاشی کنید، بهتر است به سراغ خرید غلطک هایی با ابعاد رولی بزرگ باشید.
قطر رول نیز در ارتباط مستقیمی با نگه داری رنگ در داخل آن قرار دارد. هرچه قطر رول غلطک شما بیشتر باشد، بهتر می توانید از آن برای نقاشی فضاهای بزرگتر استفاده کنید. ناگفته نماند رول هایی با قطر بزرگتر از مانور بیشتر و رول هایی با قطر کوچک مناسب نقاشی قسمت هایی هستند که امکان دسترسی آسانی به آنان وجود ندارد.

جنس الیاف

توجه به جنس الیاف رول غلطک های نقاشی نیز از دیگر موارد حائز اهمیتی می باشد که باید به آن توجه کنید. الیاف یا همان پرزهای تعبیه شده می تواند از جنس طبیعی و یا مصنوعی باشد. الیاف های مصنوعی بی کیفیت تر اما ارزان تر بوده و الیاف های طبیعی گرانتر و باکیفیت تر می باشند.
ناگفته نماند الیاف های مصنوعی ممکن است در حین نقاشی کردن سطوح از سوی شما بر روی آن بسچبند و کیفیت خروجی کارتان را به شدت بکاهند. این در حالی است که الیاف طبیعی فاقد این مشکل بوده و تازه رنگ بیشتری را در خود نیز بدون شُره کردن نگه می دارند.

سایز و جنس دسته

مورد بعدی در خصوص جنس و اندازه دسته غلطک نقاشی است. همانطور که گفتیم کار با این مدل از ابزارهای نقاشی بصورت دستی بوده و به همین سبب راحتی و خوش دست بودن دسته متصل به بدنه محصول از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای این مهم شما باید تصمیم گیری نمایید.

قیمت غلطک

تمامی موارد گفته شده از جمله عوامل مهم و موثر بر روی قیمت غلطک نقاشی هستند. با تمام این اوصاف باید بدانید که این شما هستید که با توجه به نوع رنگ کاری خود باید مورد مناسب را انتخاب کنید. برای بهترین انتخاب و نازلترین قیمت میتوانید با واحد فروش سرزمین رنگ جهت خرید و یا مشاوره در تماس باشید.

 

 

راهنمای شستشو

برای تمیزی ابتدا سطلی را از آب گرم و کف صابون پر نمایید.
سپس آن را برای مدت زمانی حدودا ۱۰ دقیقه ای در داخل آن گذاشته و اجازه دهید تا رنگ های موجود در میان پرزها و الیاف غلطک به خوبی شُل شوند.
سپس غلطک خود را از سطح بیرون کشیده و آن را در زیر شیر آب بشویید.
یادتان باشد تمام ذرات رنگ موجود بر روی پرزهای رول غلطکتان باید از آن جدا شوند وگرنه بر روی آن خشک شده و دیگر ابزار برایتان کارایی نخواهد داشت.
بعد از انجام عمل شستشوی غلطک آن را در هوای آزاد قرار دهید و با دست روی رول آن بکشید تا رنگ ها سبب ایجاد چسبندگی میان الیاف آن نشود.
ناگفته نماند جداسازی رنگ های روغنی و پلاستیکی از روی غلطک ها خیلی سخت نیست اما تمیز کردن رنگ های اکریلیکی کمی سخت و نیاز به همت بیشتری از سوی شما نقاشان عزیز دارد.

برای خرید انواع غلطک ها با بهترین قیمت با کارشناسان فروش پخش رنگ سرزمین رنگ تماس حاصل نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *